Podłoga w pokoju dziecięcym

W przygotowywaniu pokoju dla dziecka bardzo duże znaczenia ma to, jak zagospodarowana i wykończona zostanie podłoga. Nie ma bowiem co przeczyć temu, że to właśnie na podłodze dziecko będzie spędzało długie godziny bawiąc się i rozwijając swoje zainteresowania. Jaką zatem warto wybrać podłogę, by była dla dziecka przyjemna i wygodna? Dobrym rozwiązaniem jest pokrycie całej powierzchni wykładziną.

Dziecko do woli będzie mogło bawić się na całej powierzchni, problemem może jednak okazać się to, że wykładzina bywa trudna w czyszczeniu. Można ją zatem zastąpić dywanem, który jednak pokryje tylko część podłogi. Unikaj raczej dywanów bardzo puszystych i włochatych – szybko łapią one zabrudzenia a przy tym są kłopotliwe w czyszczeniu.

Mówiąc o podłodze należy mieć na uwadze to, że przez dziecko często jest ona traktowana jako najniższa półka w pokoju. Zatem także i na niej możesz ustawić kilka pudeł z zabawkami lub najczęściej używane przez dziecko przedmioty. Pamiętaj też, że dziecko może woleć naukę na podłodze niż przy biurku – nie broń mu tego, a raczej postaraj się mu ją uprzyjemnić ustawiając na podłodze np.

wygodną pufę..

http://www.laminart.pl/oferta/strona/co-to-jest-fornir,36 włoskie drzwi w poznaniu drzwi włoskie poznań gdzie w poznaniu włoskie drzwi kadzidełka zapachowe